Cumhurbaşkanı Erdoğan balkon konuşması yapıyor: Türk milleti mesajını vermiştir!

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara’da AK Parti Genel Merkezi’nde balkon konuşması yapıyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

Aziz milletim, sevgili Ankaralılar, kıymetli yol ve dava arkadaşlarım, değerli genç kardeşlerim, sizleri en kalbi duygularımla, hasretle, muhabbetle selamlıyorum. Buradan AK Parti Genel Merkezi’nden tüm Türkiye’yi saygıyla selamlıyorum.

Desteğiniz, kadirşinaslığınız için ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Şahsıma sizler gibi vefakar yol arkadaşları, dava arkadaşları veren Rabbime hamd ediyorum.

31 Mart Mahalli İdareler seçimlerine demokrasimize yakışır bir durumda tamamladık. Münferit bazı hadiseler haricinde seçime gölge düşürecek hiçbir şey yaşanmadı.

Doğu illerimizde bölücü örgütün müdahalelerine maruz kaldık. Güvenlik güçlerimizin fedakarlıkları sayesinde Türk demokrasisi bir kez daha rüştünü ispat etmiş oldu.

‘MİLLETİN KARARINI SANDIKTA TECELLİ ETMESİ DEMOKRASİMİZ ADINA BÜYÜK BİR KAZANÇTIR’

Seçimler bildiğiniz gibi demokrasilerin en kritik günleridir. Milletin iradesi sandıkta tecelli eder. Millet sözünü sandık yoluyla söyler. Millet siyasetçiye mesajını sandık vasıtasıyla iletir. Millet uyarısını ve takdirini sandık aracılığıyla ifade eder. Milletin kararını hiçbir baskıyla dayatmayla, yönlendirmeyle sandıkta tecil etmesi demokrasimiz adına büyük bir kazançtır.

‘DİK DURACAĞIZ, DİKLEŞMEYECEĞİZ!’

Dik duracağız, dikleşmeyeceğiz. 31 Mart bizim için bir bitiş değil aslında bir dönüm noktasıdır.

‘TÜRK MİLLETİ MESAJINI VERMİŞTİR’

31 Mart mahalli idareler seçimlerinde de Türk milleti yine sandığı vesile kılarak mesajlarını siyasetçilerine ulaştırmıştır.

Bu seçimin galibi öncelikle demokrasimizdir. Milli iradedir. 85 milyonun tamamıdır. Seçim maratonunda kazanan adaylardan önce Türkiye olmuştur, milletimiz olmuştur.

31 Mart seçimleri son 22 yılda girdiğimiz 18’inci sandık imtihanımız oldu. Hep başardık, başararak geldik. Bundan sonra da başararak devam edeceğiz.

‘MİLLETİMİZİN OYUYLA SEÇİLMİŞ TÜM YEREL YÖNETİCİLERİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Biz siyasi hayatımız boyunca milletle yol yürümüş, milletin çizdiği istikametten ayrılmamış bir kadroyuz. Burada olduğu gibi.

Hükümet olarak şimdiye kadar olduğu gibi milletimizin oyuyla seçilmiş tüm yerel yöneticileri şehirlerinin hayrına yapacakları işlerde desteklemeye devam edeceğiz.

Kardeşlerim, sandıklar kapanmış, millet son sözünü söylemiş, kararını vermiştir. Yüksek Seçim Kurulumuz kesin sonuçları açıklayacaktır.

’31 MART SEÇİMLERİNİN NETİCELEİRNİ MUKAYESE EDECEĞİZ’

Elbette her siyasi parti kendi bünyesinde seçim sonuçlarını analiz edecektir. Bizde partimizin organlarında 31 Mart seçimlerinin neticelerini mukayese edeceğiz.

Mahalli idarelerde irtifa kaybı yaşadığımızı gösteriyor. Bunun sebeplerini ayrıca masaya yatıracağız.

‘MİLLETİN TAKDİRİNİ SORGULAMAKTAN BUGÜNE KADAR OLDUĞU GİBİ YİNE UZAK DURACAĞIZ’

Unutmayın, kaderin üstünde bir kader vardır. Milletimizin teveccühüne mazhar olduğumuz yerlerde her zamankinden daha fazla çalışacağız. Hiçbir şekilde milletle inatlaşmayacağız. Milletin takdirini sorgulamaktan bugüne kadar olduğu gibi yine uzak duracağız.

‘ÖNÜMÜZDE YAKLAŞIK 4 YIL VAR’

Milletin sandıkta verdiği mesajları en isabetli en objektif bir şekilde akıl ve vicdan terazimizde tartarak gerekli adımları mutlaka atacağız. Önümüzde yaklaşık dört, dört buçuk yıllık bir zaman var. Bu dönemi her açıdan kendimizi yenilediğimiz, hatalarımızı muhasebe ettiğimiz kapsamlı bir zemine oturtacağız.

Geçen sene başlayan genel ve yerel seçim maratonu bugün artık tamamlanmıştır. Son 1 yıldır milletimizi, ekonomimizi etkileyen seçim devri kapanmıştır. Türkiye’nin önünde hazine değerinde bir 4 yıl vardır.

Bu dönemi heba edemeyiz. İktidardaki 21’nci yılını tamamlamış bir siyasi parti olarak hem hükümette hem de yerel yönetimlerde sorumluluğumuzun farkındayız.

Ekonomide yol haritamız olan Orta Vadeli Program ve 12’nci Kalkınma Programımızı bugüne kadar kararlılıkla uyguladık.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir